23 maja 2021 r., w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, miał miejsce w Niepokalanowie Lasku, tradycyjnie już, obrzęd błogosławieństwa animatorów Rycerstwa Niepokalanej (MI), którzy odbywali formację w Szkole Ewangelizacji Niepokalanej (SEN). Na znak posłania do ewangelizacji w duchu MI nowi animatorzy otrzymali Krzyże misyjne SEN.

Błogosławieństwo otrzymało sześć osób, które formowały się przy franciszkańskich klasztorach w Skarżysku-Kamiennej i Warszawie.

Uroczystościom przewodniczył o. Mirosław Bartos, wikariusz franciszkańskiej prowincji Matki Bożej Niepokalanej. Obecni byli także m.in.: o. Mariusz Słowik – asystent narodowy MI w Polsce, o. Stanisław Piętka – prezes narodowy MI w Polsce, o. Arkadiusz Bąk – asystent prowincjalny ds. MI w prowincji krakowskiej franciszkanów wraz z delegacją z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.

Nowym animatorom oraz wszystkim rycerzom Niepokalanej życzymy coraz skuteczniejszego działania pod opieką i za pośrednictwem Niepokalanej.

Przy tej okazji zapraszamy również chętnych, którzy wchodzą w dorosłe życie (uczniowie szkół średnich, studenci, młodzież pracująca, młode małżeństwa), do przemyślenia i ewentualnego podjęcia formacji w SEN. Najbliższa ku temu okazja, to rekolekcje ewangelizacyjne w lipcu.