Rekolekcje Ewangelizacyjne Rycerstwa Niepokalanej (REMI)

Czego możesz się spodziewać na REMI?

  • Eucharystii – centrum każdego dnia rekolekcji;
  • rozważania Słowa Bożego;
  • odnowienia fundamentów wiary (kerygmat);
  • ciekawych konferencji;
  • możliwości wstąpienia do Rycerstwa Niepokalanej;
  • poznania osób, które też chcą być szczęśliwe i idą w tym samym kierunku, co ty.

Dla kogo są REMI?

Rekolekcje przeznaczone są dla osób pełnoletnich, których zdrowie fizyczne i psychiczne pozwala na udział w tego typu wydarzeniu.
Wiek uczestników od 18 lat.

Zapraszamy także na inne rekolekcje i wydarzenia Rycerstwa Niepokalanej organizowane w Niepokalanowie, Niepokalanowie Lasku, Centrum św. Maksymiliana w Harmężach i w innych miejscach.

Zasady REMI

Przed zapisem na rekolekcje należy zapoznać się z zasadami uczestnictwa w REMI (POBIERZ ZASADY). Zapis na REMI traktujemy, jako akceptację tych zasad.

Formacja w Szkole Ewangelizacji Niepokalanej po REMI

Po odbyciu tych rekolekcji można rozpocząć formację w SEN. Do rozpoczęcia roku formacyjnego po REMI potrzebna jest grupa osób, z jednej miejscowości lub okolicy, niekoniecznie z jednej parafii. Ważne, żeby osoby te po rekolekcjach miały możliwość cotygodniowych spotkań w ciągu roku.

Najbliższe REMI – gdzie, kiedy, zapisy

Miejsce: Ośrodek Formacyjny Rycerstwa Niepokalanej w Niepokalanowie Lasku, ul. Teresińska 32, 96-515 Teresin.

Termin: 6-15 lipca 2024 r. (zapisy do 30 czerwca 2024 r.)
Przyjeżdżamy pierwszego dnia w godz. 15.00-17.00 (pierwszym posiłkiem jest kolacja o godz. 18.00).
Zakończenie rekolekcji ostatniego dnia przed południem (po porządkach, zwykle ok. godz. 10.00-11.00).

Koszt: 710 zł za uczestnika; dziecko 3-14 lat: 455 zł

Sposób zapisu:
1. Zapisujemy się poprzez formularz zamieszczony na stronie www.sen.edu.pl/remi (przycisk poniżej).
2. Na REMI przyjeżdżamy po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia na rekolekcje, które powinno przyjść w ciągu tygodnia od wysłania zgłoszenia. W razie braku potwierdzenia, prosimy o informację.
3. W razie pytań lub problemów z zapisem prosimy pisać na adres: sen@sen.edu.pl

Świadectwa uczestników REMI

Powiedzieć, że tam Bóg pokazał mi nowy wymiar sensu, to powiedzieć niewiele. Powiedzieć, że tam pogłębiła się droga mojego duchowego rozwoju, to nic nie powiedzieć. Chcę zaświadczyć, że podczas tego czasu doświadczyłam beztroski dziecka, które spędza wyczekane dni ze swoim najlepszym Ojcem. Kiedy On bierze za rękę i prowadzi w miejsca nowe i odkrywcze, zachwycając różnorodnością świata, ale też te stare i znane, tłumacząc przy tym ich właściwe znaczenie. Kiedy można spędzić z Nim długie chwile na nocnych rozmowach, doświadczyć przy Nim swoich lęków, braków, śmieszności, prawdy upragnionej, prawdy niechcianej, prawdy trudnej i… Jego czułej Obecności.
REMI znaczy dla mnie czas, znaczy dla mnie spotkanie. Nigdy nie wiedziałam, czym mnie tam zaraz zaskoczy: w swoim Słowie, w Eucharystii, w pięknie otoczenia, w rozmowie z drugim człowiekiem. Wiedziałam, że wspólnota, którą budujemy z innymi uczestnikami to wspólnota poznawania, miłości i wdzięczności. Bóg podarował mi tam przeżycie jednego z tych momentów, do których wraca się później w pamięci, aby odzyskać siły i nadzieję. Doświadczyłam Obecności. Byliśmy ze sobą.
a. Angelika
Rekolekcje Ewangelizacyjne Rycerstwa Niepokalanej (REMI) były dla mnie nadzwyczajnym czasem, którego nie oddadzą żadne słowa. W bezpiecznym miejscu, jakby odciętym modlitwą od niebożych wpływów, Pan Bóg uchylił mi kawałek Nieba. Doznałem pięknego, uzdrawiającego spotkania z Nim. To były najlepsze chwile mojego życia. Życzę takiego przeżycia każdemu.
Pan Bóg działał również innymi środkami, czasem bardzo prostymi: w czasie rozmów z innymi, poprzez przypadkowo usłyszane słowo, leżącą na stoliku gazetę. Wiem, że On zawsze doświadcza każdego w indywidualny, wyjątkowy sposób, taki, który będzie dla niego najlepszy. Tak było i u mnie. Czuję, że wracam potem do domu jako trochę lepszy człowiek.
a. Artur

Czas spędzony na Rekolekcjach Ewangelizacyjnych Rycerstwa Niepokalanej był dla mnie przełomowym krokiem w dążeniu do zgłębiania swojej wiary. Decyzję o udziale w nich podjęłam krótko przed ich rozpoczęciem. Towarzyszyło mi przy tym dużo różnych skrajnych emocji: począwszy od radości i ekscytacji aż po lęk i niepewność.
Ostatecznie już na samym początku rekolekcji w moim sercu zagościł pokój. Wyniosłam wiele dobra z modlitw i rozmów z innymi. Podczas rekolekcji nie brakowało również chwil wspólnej rozrywki, które z uśmiechem na twarzy miło wspominam.
Do dziś dziękuję Bogu za to, że mogłam dostrzec Jego miłość, którą doświadczyłam podczas tego czasu. Mogę ją dalej poznawać na kolejnych rekolekcjach, tym razem jako członek Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej. :)

Natalia

REMI były dla mnie przełomowymi rekolekcjami w moim życiu. Podczas nich otworzyłem się i doświadczyłem Bożego działania w moim życiu. Pan Bóg od tych rekolekcji zaczął mnie przemieniać we wszystkich aspektach mojego życia.
Byłem bardzo nieśmiałą osobą, bardzo zamkniętą w sobie. Miałem wręcz strach i duży opór przed poznawaniem nowych osób, przed budowaniem relacji. To również wynikało z braku poczucia własnej wartości. Podczas REMI doświadczyłem wewnętrznej przemiany, duchowego uzdrowienia.
Otrzymałem od Pana Boga niezbędne łaski do pracy nad sobą. Ponadto, od razu miałem możliwość współpracowania z tą łaską. Na przykład: Byłem nieśmiały. Pan Bóg dał mi łaskę i siłę do wyjścia do innych, do przełamania się. Dzięki temu, że nie byłem sam na rekolekcjach, od razu mogłem porozmawiać z innymi (których jeszcze nie znałem) bez obaw o odrzucenie, czyli zacząć pracować nad swoją wadą nieśmiałości.
I to też jest piękne we wspólnocie – że nie jestem sam, mogę pójść do kogoś prosić o pomoc, mogę też komuś udzielić wsparcia chociażby modlitwą. To jest tylko jeden z wielu przykładów tego, co Pan Bóg we mnie uzdrowił i uzdrawia. 
REMI pozwoliły mi również na wstąpienie do wspólnoty Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej, w której otrzymałem cały program formacyjny. Mimo tego, że jest wymagający, przyniósł dużo owoców i wielkie zmiany życia. REMI były tylko początkiem pięknej drogi ciągłego nawracania się do Boga, a końcem tego jest życie wieczne przy Panu Bogu.  :)
a. Adam Słupecki