1605, 2022

Rekolekcje o MI

W dniach 10-15 maja 2022r. w Niepokalanowie Lasku odbyły się "Rekolekcje o Rycerstwie Niepokalanej" pomagające pogłębić swoją relację z Matką Bożą i Jej Synem oraz poznać podstawowe informacje na temat Rycerstwa Niepokalanej. Liturgia, konferencje, nabożeństwa i ćwiczenia pomagały nam zagłębić się w charyzmat MI. Mogliśmy także poznać niektóre pola zaangażowania rycerzy Niepokalanej. Podczas rekolekcji uczestniczyliśmy również w uroczystościach odpustowych w kaplicy NMP z Fatimy w Lasku.

305, 2022

Chrośla – Uroczystość NMP Królowej Polski

3 maja 2022r., w Uroczystość NMP Królowej Polski, o. Grzegorz M. Owsianko (moderator SEN) głosił kazania podczas Mszy św. w parafii pw. bł. Honorata Koźmińskiego w Chrośli. Była to dobra okazja do przypomnienia roli Niepokalanej w dziele zbawienia i przybliżenia idei Rycerstwa Niepokalanej. Uczestnicy Mszy św. otrzymali ulotki o MI oraz garść informacji na temat rekolekcji prowadzonych w Niepokalanowie Lasku. Po popołudniowej Mszy św. odbyło się spotkanie z młodzieżą, podczas którego rozmawialiśmy o możliwościach podjęcia [...]

2903, 2022

Rekolekcje Charyzmatyczne MI 2022

W marcu 2022 odbyłī się Rekolekcje Charyzmatyczne MI należące do programu formacyjnego SEN. Rekolekcje te stanowią przede wszystkim wprowadzenie w tematykę charyzmatów oraz przybliżają najważniejsze elementy charyzmatu franciszkańskiego.

303, 2022

Zadbaj o wiarę – wypraszaj pokój

W związku z wojną, która toczy się na Ukrainie i innymi tragicznymi wydarzeniami, które dzieją się obecnie w świecie chcemy zwrócić uwagę na największe niebezpieczeństwo, które zagraża nam wszystkim, tzn. niszczenie prawdziwej wiary. Słowo Boże przypomina, że bardziej trzeba się bać tego, kto zagraża zbawieniu duszy niż tego, kto zabija ciało (por. Mt 10,24-33). Każda zewnętrzna agresja (wojna, napady, złość, i inne krzywdy wyrządzane drugiemu człowiekowi) są „tylko” przejawem zniszczonej lub osłabionej wiary. Niszczenie wiary jest przyczyną nieszczęść a zewnętrzna [...]

1001, 2022

100 lat „Rycerza Niepokalanej”

100 lat temu św. Maksymilian rozpoczął wydawanie pisma "Rycerz Niepokalanej". Uroczystości rocznicowe odbyły się 8 stycznia 2022r.  Z tej okazji zostały wygłoszone dwie ciekawe konferencje, do których posłuchania gorąco zapraszamy: o. dr Tomasz Szymczak OFMConv "Rycerz potrzebny od zaraz" (początek 5'30'') o. prof. dr hab. Marcin Tkaczyk OFMConv "Sto lat 'Rycerza Niepokalanej'. Próba analizy" (początek 38'40'')

Przejdź do góry