1001, 2022

100 lat „Rycerza Niepokalanej”

100 lat temu św. Maksymilian rozpoczął wydawanie pisma "Rycerz Niepokalanej". Uroczystości rocznicowe odbyły się 8 stycznia 2022r.  Z tej okazji zostały wygłoszone dwie ciekawe konferencje, do których posłuchania gorąco zapraszamy: o. dr Tomasz Szymczak OFMConv "Rycerz potrzebny od zaraz" (początek 5'30'') o. prof. dr hab. Marcin Tkaczyk OFMConv "Sto lat 'Rycerza Niepokalanej'. Próba analizy" (początek 38'40'')

2811, 2021

Adwent 2021 – rozważania

Na niedziele tegorocznego adwentu ojcowie odpowiedzialni za formację SEN w różnych rejonach Polski przygotowali rozważania nawiązujące do intencji Rycerstwa Niepokalanej na grudzień: "Aby Dzieciątko Jezus pociągało nas swoją czułością i napełniało pokojem tak potrzebnym sercom rozczarowanym i pozbawionym sensu życia". Wszystkie rozważania dostępne są na tutaj.

1209, 2021

Medytacje Słowa Bożego – Bóg mnie kocha

Maria! Zapraszamy do medytacji Słowa Bożego. Mogą w tym pomóc rozważania uporządkowane według prawd kerygmatu. W pierwszym cyklu medytacji (nr 1-28, playlista jest systematycznie uzupełniana) przeżywamy temat Bożej miłości do nas. Dopiero doświadczenie tego, że Bóg mnie kocha, pozwoli mi przyjąć kolejne prawdy (o grzechu, Zbawicielu, darze Matki, Ducha Świętego i Kościoła). Zapraszamy do modlitwy.

1908, 2021

Rodzinne Świętowanie w Niepokalanowie

Po ubiegłorocznej przerwie udało się ponownie zorganizować Rodzinne Świętowanie podczas odpustu 15 sierpnia w Niepokalanowie. Członkowie SEN z pomocą innych rycerzy Niepokalanej zorganizowali wokół Bazyliki stoiska, w których można było zapoznać się z podstawami Rycerstwa Niepokalanej (MI), wstąpić do MI, a najmłodsi mogli poprzez zabawę zaczerpnąć rycerskiego ducha.                  

3107, 2021

Rekolekcje SEN – wakacje 2021

W lipcu w Niepokalanowie Lasku odbyły się kolejne rekolekcje w ramach programu formacyjnego Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej (SEN). Były to wspólnie zorganizowane Rekolekcje Ewangelizacyjne (REMI) oraz Rekolekcje o Kościele (ROKMI). Pierwsze z nich przeznaczone są dla osób, które chcą uporządkować i pogłębić swoje fundamenty wiary oraz odkryć, jak ważną rolę w naszym życiu duchowym odgrywa Niepokalana. W drugich uczestniczyły osoby, które już przynajmniej rok formowały się w SEN, a pozwalały one zgłębić tematy związane m.in. z [...]

2505, 2021

Błogosławieństwo Animatorów MI 2021

23 maja 2021 r., w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, miał miejsce w Niepokalanowie Lasku, tradycyjnie już, obrzęd błogosławieństwa animatorów Rycerstwa Niepokalanej (MI), którzy odbywali formację w Szkole Ewangelizacji Niepokalanej (SEN). Na znak posłania do ewangelizacji w duchu MI nowi animatorzy otrzymali Krzyże misyjne SEN. Błogosławieństwo otrzymało sześć osób, które formowały się przy franciszkańskich klasztorach w Skarżysku-Kamiennej i Warszawie. Uroczystościom przewodniczył o. Mirosław Bartos, wikariusz franciszkańskiej prowincji Matki Bożej Niepokalanej. Obecni byli także m.in.: o. Mariusz [...]

Przejdź do góry