O nas

Szkoła Ewangelizacji Niepokalanej (SEN) to dzieło Prowincji Warszawskiej Ojców Franciszkanów działające w ramach Rycerstwa Niepokalanej przy współpracy innych prowincji franciszkańskich i parafii diecezjalnych. Powstała w 2012 roku.

Celem SEN jest:

• jak największa chwała Boża;
  • zdobycie całego świata dla Chrystusa przez Niepokalaną;
  • rozwój duchowy członków wspólnoty;
  • przygotowanie ewangelizatorów-animatorów MI;
  • organizowanie i uczestnictwo w rekolekcjach i akcjach ewangelizacyjnych.

Kto może należeć do SEN?

• osoba po bierzmowaniu;
  • powyżej 16 roku życia;
  • która ukończyła Rekolekcje Ewangelizacyjne (REMI).

Członkowie SEN angażują się m.in. w następujące przedsięwzięcia:

• posługa na rekolekcjach i prowadzenie grup formacyjnych dla innych członków SEN;
  • prowadzenie różnych grup Rycerstwa Niepokalanej;
  • pomoc w duszpasterstwie parafialnym;
  • organizowanie rekolekcji dla młodzieży;
  • organizowanie akcji promujących Rycerstwo Niepokalanej i osobę św. Maksymiliana M. Kolbego;
  • przygotowywanie spektakli o tematyce promującej wartości katolickie i duchowość MI;
  • pomoc w rekolekcjach i akcjach ewangelizacyjnych organizowanych przez Rycerstwo Niepokalanej.

Chętnych, którzy są min. w wieku szkoły średniej, przyjęli sakrament bierzmowania i nie mają ku temu przeszkód zapraszamy do podjęcia formacji w SEN.

Wszystkich chętnych zapraszamy również do skorzystania z różnych propozycji rekolekcji i spotkań organizowanych przez SEN lub innych inicjatyw Rycerstwa Niepokalanej.