W dniach 3-7 stycznia 2020 roku w Niepokalanowie Lasku odbyły się Rekolekcje o Rycerstwie Niepokalanej (ROMI). Uczestniczyli w nich członkowie SEN roczników II i III. Rekolekcje miały pomóc przypomnieć uczestnikom, którzy są już rycerzami i rycerkami Niepokalanej, odkrywać na nowo MI.

Centrum każdego dnia stanowiła Eucharystia podczas której przypominaliśmy sobie dogmaty maryjne. Podczas konferencji można było jeszcze bardziej poznać postać św. Maksymiliana oraz założonego przez niego Rycerstwa Niepokalanej. Ćwiczenia i zajęcia miały za zadanie pomóc w zbliżaniu się do Maryi. Czas codziennych adoracji, medytacji i wieczornych nabożeństw niewątpliwe również przyczyniał się przeżywania obecności Pana Jezusa i Niepokalanej w naszym życiu.

Praca w grupach pomogła w integracji całej wspólnoty rekolekcyjnej, a także przyniosła bardzo ciekawe, praktyczne i ładne owoce. W trakcie rekolekcji w ośrodku w Niepokalanowie Lasku miała miejsce kolędą, czyli modlitwa i obrzęd poświęcenia pomieszczeń. Umilał ją wspólny śpiew kolęd.

o. Robert Maria Stachowiak