Adam i Ola w służbie porządkowej, Ela i Monika w kuchni, Olga w Namiocie SEN, Weronika i Anita w chórze, a Bartek przy stole stole mikserskim. A któż to? A gdzież to? To rycerze Niepokalanej ze Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej posługujący na Max Festiwalu 2019.

Już po raz jedenasty w dniach 22-26 sierpnia w Niepokalanowie odbywa się rekolekcyjne spotkanie młodych Max Festiwal. W tym roku hasło Max Festiwalu brzmi „Kierunek niebo. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Każdy dzień spotkania młodych rozpoczyna się od modlitwy brewiarzowej a kończy słowem na dobranoc. Kazania podczas codziennych Eucharystii głosi wikariusz warszawskiej prowincji Franciszkanów – o. Piotr Szczepański. Zaproszono również wielu ciekawych gości oraz zespoły muzyczne – „Pokój i Dobro” (z WSD Ojców Franciszkanów w Łodzi Łagiewnikach) oraz zespół „Regau”.

Całe wydarzenie jest jednak możliwe do zrealizowania dzięki głównemu organizatorowi Max Festiwalu o. Sylwestrowi Gąglewskiemu oraz całej rzeszy wolontariuszy. Wśród nich są również członkowie Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej. Ela i Monika szykują smaczne jedzonko w maxfestiwalowej kuchni. Tego zadania podjęły się już od kilku edycji. Adam i Ola pilnują porządku, nie szczędząc sił nawet podczas nocnych wart. W dzień często pomagają innym, choć kiedy trzeba zwrócą też uwagę.

Na Max Festiwalu oprócz zaproszonych zespołów muzycznych gra i śpiewa maxfestiwalowa schola (wraz z braćmi z seminarium łagiewnickiego). W niej też nie brakuje SEN-owych akcentów. Są w niej dwa nasze głosy – Weronika i Anita. Przy stole mikserskim bryluje Bartek, który nie raz pomaga w ustawianiu nagłośnienia o Sylwestrowi. Często jednak pozostaje sam w boju, kiedy o. Sylwester, jako organizator, musi zająć się wieloma innymi sprawami. W Namiocie SEN można spotkać Olgę i dowiedzieć się co nie co o Rycerstwie Niepokalanej, SEN-ie i listopadowych rekolekcjach w milczeniu w Niepokalanowie Lasku.

U wszystkich SEN-owiczów zaangażowanych w przeprowadzenie Max Festiwalu widać wielkie zaangażowanie. Wszak czynią (ci wymienieni jak i inni) to wszystko, nie dla pochwały ludzkiej, ale dla Niepokalanej i dla rozszerzania się Królestwa Najświętszego Serca Pana Jezusa.

o. Robert Maria Stachowiak

Fot. Joanna Kołodziejczyk, Jan Żaroń (Biuro Prasowe Max Festiwal 2019).