W dniach 9-18 lipca 2022 w Niepokalanowie-Lasku odbyły się Rekolekcje Ewangelizacyjne Rycerstwa Niepokalanej (REMI) oraz Rekolekcje o Kościele (ROKMI).

Uczestnicy REMI przez dziesięć dni uczestnicy przeżywali poszczególne prawdy kerygmatu umacniając swoją relacje z Bogiem, zapoznawali się z osobą św. Maksymilianem i odkrywali rolę Niepokalanej w swoim życiu. Nie zabrakło również czasu na odpoczynek i zabawę. Po odbyciu tych rekolekcji chętne osoby będą mogły rozpocząć formację w Szkole Ewangelizacji Niepokalanej.

Podczas ROKMI uczestnicy zgłębiali istotę i wartość znanych od wieków praktyk duchowych, w tym tradycyjnych nabożeństw, słuchali konferencji dotyczących godnego sprawowania liturgii. Wspólnie spędzony czas, ćwiczenia praktyczne i wykłady pomagały w budowaniu wspólnoty oraz pogłębianiu osobistej tożsamości jako członków Kościoła i rycerzy Niepokalanej. W rekolekcjach uczestniczyły osoby, które przynajmniej od roku należą do Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej.