W rocznicę objawienia Cudownego Medalika a jednocześnie w pierwszym dniu Adwentu rycerze Niepokalanej z parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Brzustowie z pomocą członków rejonu skarżyskiego SEN zorganizowali Niedzielę Rycerstwa Niepokalanej.

Przez całą niedzielę kazania na Mszach św. głosił o. Grzegorz M. Owsianko z Niepokalanowa Lasku, a rycerze Niepokalanej ze Skarżyska Kamiennej, Suchedniowa i Krynek głosili świadectwa, rozdawali Cudowne Medaliki, ulotki o MI, służyli rozmową i wpisywali chętne osoby do Rycerstwa Niepokalanej. Cieszymy się, że z możliwości wstąpienia do MI skorzystało kilkadziesiąt osób, zarówno sposród młodzieży, dorosłych, jak i starszych. Nie zabrakło też czasu na poczęstunek u miejscowych parafian, którzy wraz z Księdzem Proboszczem zorganizowali całą akcję.

Parafia w Brzustowie znana jest także między innymi z gościnnego przyjmowania pielgrzymów zmierzających co roku w sierpniu na Jasną Górę, za co również serdecznie dziękujemy. Mieszkańcom Brzustowa i okolic życzymy owocnej współpracy z Niepokalaną w trosce o swoje i innych zbawienie.