W dniach 20-24 września w Niepokalanowie Lasku odbyły się rekolekcje. Temat tegorocznego spotkania w którym brali również członkowie SEN brzmiał „Rycerstwo Niepokalanej – fundament”.

W trakcie prawie pięciu dni uczestnicy mogli przypomnieć sobie podstawowe informacje dotyczące Rycerstwa Niepokalanej. Najważniejszym jednak celem rekolekcji było odnowienie i pogłębienie relacji z Panem Jezusem i Niepokalaną.

Pomóc w wypełnieniu tego zadania starali się o. Robert Stachowiak i o. Stanisław Piętka – wykładowcy, o. Jan Olszewski – wykładowca, kaznodzieja i spowiednik. Poprzez spotkania na nabożeństwach, wykładach i ćwiczeniach uczestnicy mogli naładować swoje duchowe „akumulatory”. Centrum każdego dnia rekolekcyjnego stanowiła Eucharystia.

W trzecim dniu rekolekcji do Rycerstwa Niepokalanej wstąpił jeden z uczestników. Inni ponowili swoje oddanie się Niepokalanej. Wszyscy uczestnicy modlili się podczas nabożeństwa o rozpalenie charyzmatu MI oraz o znalezienie swojego miejsca w Rycerstwie Niepokalanej.

o. Robert Maria Stachowiak

Fot. a. Aneta Gierbuszewska