W dniach 12-20 lipca 2020 roku w Niepokalanowie Lasku odbyły się już 12. Rekolekcje Ewangelizacyjne Rycerstwa Niepokalanej (REMI). Uczestniczyli w nich mieszkańcy okolic Warszawy, Skarżyska Kamiennej, Zamościa i Łodzi.

Rekolekcje oparte były na rozważaniu podstawowych prawd wiary (kerygmacie). Uczestnicy mogli przekonać się, że Bóg ich kocha, ale grzech odgradza ich od Niego. Przekonali się, że potrzebują Zbawiciela Jezusa oraz wiary i nawrócenia. Dowiedzieli się, że Chrystus dał im dary: Niepokalaną, Ducha Świętego oraz Kościół.

W centrum każdego dnia była Msza Święta. Przedpołudniami odbywały się medytacje, a wieczorami nabożeństwa. Nie zabrakło oczywiście zabawy podczas pogodnych wieczorów. Popołudnia wypełnione były spotkaniami w grupach i konferencjami maryjnymi.

Podczas 6 dnia rekolekcji pięć osób wstąpiło do Rycerstwa Niepokalanej. Rekolekcje ewangelizacyjne są też pierwszym etapem wstąpienia do Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej. Wielu z uczestników rozpocznie już od września ten program formacyjny, który działa od 8 lat. Założycielem Szkoły jest o. Grzegorz Maria Szymanik, obecnie gwardian Niepokalanowa.

o. Robert Maria Stachowiak