W dniach 27 listopada – 3 grudnia 2018 roku w Niepokalanowie Lasku odbyły się rekolekcje ascetyczne (RAsMI). Uczestniczyli w nich przede wszystkim członkowie Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej z I roku formacji podstawowej, jak również osoby z roku II.

Tematem zimowych ćwiczeń duchowych była asceza. Członkowie mogli dowiedzieć się czym tak na prawdę ona jest, oraz postarać się przez ćwiczenia rekolekcyjne, jeszcze bardziej zbliżyć się do Jezusa i Niepokalanej.

Codzienna Eucharystia celebrowana była rano, natomiast wieczorami odbywały się nabożeństwa. W ciągu dnia prowadzone były konferencje. Uczestnicy pracowali również w grupach i w przedostatni dzień podzielili się efektami tej pracy. Można też było skorzystać ze spowiedzi i porozmawiać z kapłanem na tematy ważne dla uczestników.

Czymś szczególnym dla tego spotkania rekolekcyjnego było ogromne otwarcie się uczestników i dzielenie się doświadczeniem – zarówno tym radosnym jak i bolesnym. Można mieć nadzieję, że sprawy te oddane Chrystusowi, będą rozwijały życie duchowe uczestników rekolekcji.

o. Robert Maria Stachowiak

Zdjęcia z rekolekcji: TUTAJ
Fot. a. Dorota Rękas