Z tematem apostolstwa zmierzyli się uczestnicy trzeciego roku Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej (SEN). Rekolekcje Apostolskie odbyły się w dniach 7-11 marca 2020r w Ośrodku Formacyjnym Rycerstwa Niepokalanej w Niepokalanowie Lasku.

Celem rekolekcji było przybliżenie nam tematu współczesnego apostolstwa w Kościele. Podczas spotkań mieliśmy możliwość praktycznego zastosowania metod ewangelizacji. Konferencje na ten temat wygłaszał o. Robert Maria Stachowiak, który podzielił się z nami swoim doświadczeniem. Różnorodny program sprawił, że każdy dzień był wypełniony modlitwą, pracą jak również wspólną integracją. Codzienna Eucharystia pomogła nam głębiej przeżyć ten czas.

Rekolekcje uświadomiły nam konieczność apostolstwa na każdej płaszczyźnie naszego życia, zarówno w życiu prywatnym, rodzinnym, jak i zawodowym. Jesteśmy przekonani ze powołanie chrześcijanina jest z natury apostolskie.

Wyjechaliśmy z pozytywnym nastawieniem i zmotywowani do aktywnego działania w życiu Kościoła. Ponadto dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom będziemy mogli efektywniej angażować się w środowisku społecznym.

Katarzyna Abramowicz
Eugenia Betlejewska
Mateusz Betlejewski
Kamila Piechocińska
Irena Wiśniewska